Informace a formy focení
Fotím prakticky ve těchto variantách:
1. Vlastní projekty
2. Time for Portfolio
3. Fotoset na přání
Vlastní projekty
Vlastní projekty jsou mé nápady, které bych rád realizoval, ať už pro radost, nebo pro prezentaci. Tyto projekty většinou prezentuji zde, nebo jste mou představu dostali jako součást zprávy.
Výběr i množství výsledných fotek je na mě, pokud se předem nedohodneme jinak. Vedlejší náklady k focení (např. pronájem prostor) jdou také za mnou. Takto vzniklé fotky můžu použít tak, abych naplnil záměr svého projektu - od propagace tady na stránkách nebo na sociálních sítích, přes tištěná portfolia nebo prémiové sety až po vyvěšení na zdi.
Ode mě obdržíte jednotlivé fotky v "prezentovatelné" podobě - tj. po retuši a tak, aby dávaly smysl samostatně, tedy např. bez dodatečných ořezů nebo kontextových změn, které budu dělat později, např. kvůli ořezu na stránku. Licenčně tyto fotky podléhají TFP licenci.
Time for Portfolio
Kromě vlastních projektů fotím TFP i další témata. Tato témata mi jsou nějakým způsobem blízká, buď jsem fanda žánru, zaujalo mě, nebo jsem investován v daném fandomu, ale nemám konkrétní nápad, který bych v rámci tématu chtěl realizovat. S ohledem na zábavu jsem ale ochoten do focení věnovat svůj čas zdarma.
Před focením sladíme naše představy a společně dáme dohromady nápady a případnou pre-produkci. 

Výběr fotek probíhá tak, že dostanete fotky z focení očesané o největší problémy a z nich vybíráte prostřednictvím Lightroom alba. Z vašeho výběru vám garantuji 10 upravených fotek. Pokud bude váš výběr větší než těchto 10 fotek, je na mém rozhodnutí kolik a jaké z nich udělám. 
Pokud to umělecký záměr vyžaduje a dohodneme se předem, je možné garantovaný počet fotek zvýšit (např. pro tvorbu kalendáře)
Zdůrazňuji, že se jedná o mnou slíbené minimum. Typicky na setu pracuju, dokud mám čas, energii a inspiraci, typicky tedy fotek v setu bude víc, některé třeba i z mého výběru.

Fotografie samozřejmě budou dodány s TFP licencí.
Témata rovněž zde
Fotoset na přání (comission)
Pokud máte zájem o fotky ode mě, ale nenašli jste se v žádném z mých fotoprojektů, mohu vám vyjít maximálně vstříc fotosetem na přání. Tyto fotosety jsou už placené.
Cena takového focení je individuální a závisí zejména na představovaném rozsahu focení. 
Orientační ceny:
Základní set - cca 700 Kč
* 10 fotek ve stylu mého portfolia
* globální color grading + základní retuš (nedokonalosti pleti a oblečení, zamazání drobných tetování, odstranění drobných rušivých elementů v pozadí)
* právo jedné revize každé fotky ohledně color gradingu (i.e. teplota barev, zbarvení...)
Fotomanipulace a SFX -  od 50 Kč/ks
* speciální efekty a další náročnější úpravy fotografií.
* dle mých schopností - viz. portfolio
* nabízím i ve formě retuší a reeditů vašich fotografií

Add-ons:
soukromé prostory/ateliér 
* příplatek ve výši ceny za pronájem
dojezd na místo focení 
* 8 Kč/Km. Nežádám při dojezdech do 40km (zahrnuje celou Prahu). Zaokrouhluji na nejbližších 50 Kč.
Fotka navíc nad rámec domluveného množství (nenárokovatelné)
* 1. až 10. fotka navíc - cca 100 Kč/kus ; 11. a další navíc - cca 300 Kč/kus 
* vyhrazuji si právo odmítnout rozšíření rozsahu o další fotky. 
Výhradní licence
* 500 Kč. Fotografie budou dodány s Výhradní licencí místo Standardní

Zdůrazňuji a znovu opakuji, že všechny ceny zde uvedené jsou pouze orientační, abyste měli představu, v jaké cenové kategorii se pohybuji. Konečnou cenu vždy určíme po vzájemné diskusi a představení tématu. 
V základním režimu řeším licenci v rámci gentlemanské dohody ústně, důkazem nám budiž IM komunikace. Pokud vyžadujete fyzický dokument s licencí k fotografiím, dejte mi to předem vědět,
Focení zdarma 
Za speciálních okolností jsem ochoten nafotit fotoset zdarma i když jej nemám v TFP nabídce,
 zejména se jedná o tyto situace:
1. Focení protislužbou
*Nuff said*
2. Jsme kamarádi
*Nuff said*
3. Jednoduchý fotoset
Začínáte, chtěli byste hezčí fotky, než selfie v zrcadle, ale placení za fotoset je mimo vaše možnosti? Když se spokojíte s jednodušším focením bez pokročilých retuší a dalších efektů a dorazíte za mnou do Prahy, můžu za jistých okolností vyhovět.
Tato focení mají vždy striktně Torei TFP licenci.

*******************************************************
Doba dodání
Protože focení je můj koníček, který musím dělat mimo mou typickou pracovní dobu, prosím o pochopení, že časy dodání výsledných fotek mohou být nepředvídatelné. Typicky se snažím (vcelku úspěšně) focení zpracovat a vytvořit náhledy k výběru do druhého dne. 
Doba postprodukce je takhle obecně neodhadnutelná a záleží na tom, jak komplikovaná je. Drtivou většinu focení odevzdám do 14 dní, ještě se mi nestalo, že bych na aktivním projektu s méně než 20 fotkami strávil déle než měsíc.
Fotosety zpracovávám ve stylu VIP FIFO, tedy popořadě, jak jsem je nafotil, ale s právem předbíhat. Jestli chcete něco prodiskutovat nebo změnit, napište mi a probereme to. Existuje velká šance, že si budeme moci vyjít vstříc.
Back to Top